Nowoczesna architektura cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zdobywa popularność. Na pewno jest to związane z tym, że coraz więcej inwestorów zaczyna cenić sobie oryginalność. Jednocześnie następują różne przemiany społeczne, które wpływają na zmianę potrzeb.

Jedną takich zmian jest na przykład fakt, że ludzie mają coraz mniej dzieci. Wielodzietne rodziny należą do rzadkości. Dlatego można sobie pozwolić na większą swobodę w planowaniu przestrzeni w domu. Domy nowoczesne charakteryzują się więc głównie dużą przestronnością. W takich budynkach trudno znaleźć zbędne ścianki działowe, czy małe pokoiki. Na pewno nowoczesny dom nie będzie wyglądać atrakcyjnie z punktu widzenia zwolenników klasycznych rozwiązań, jednak na pewno przyciągnie zainteresowanie wielu młodych ludzi.

Kolejna ważna kwestia to rosnące zainteresowanie oryginalnością. Coraz większa liczba inwestorów składnia się ku domom nowoczesnym głównie ze względu na ich ciekawe, wyróżniające się projekty, które zrywają z tradycyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Taka architektura na pewno również nie przypadnie do gustu zagorzałym tradycjonalistom, nie zmienia to jednak faktu, że ciekawe formy budzą duże zainteresowanie.

Warto także pamiętać, że nowoczesne domy oznaczają również zastosowanie różnych rozwiązań technologicznych. Na przykład zaliczają się do nich domy energooszczędne, które zmniejszają zużycie ciepła. W nowoczesnej architekturze zwraca się dużą uwagę na korzystanie z ekologicznych technologii, które często okazują się również bardzo ekonomiczne.

Nowoczesny dom to rozwiązanie, które przekona przede wszystkim młodych ludzi, którzy nie planują dużej rodziny i są otwarci na nowe, ciekawe pomysły, a także mogą zaryzykować zainwestowanie w mniej standardowe rozwiązanie. Popularność domów nowoczesnych będzie więc prawdopodobnie nadal rosnąć, a takie budynki staną się na stałe elementem krajobrazu. Jednocześnie nie można się spodziewać, że nikt nie będzie budował bardziej klasycznych budynków - tego typu projekty mają nadal bardzo wielu zagorzałych zwolenników.