Planujemy zbudować dom. Po długich godzinach spędzonych w biurze architektów udało nam się od nich wyjść z gotowym projektem nowego domu. Jesteśmy z niego zadowoleni. Teraz musimy zająć się szukaniem firmy budowlanej, która chętnie przejmie pałeczkę i zajmie się resztą. W końcu znajdujemy odpowiednią ekipę i przedstawiamy im projekt domu. Przyglądają się mu, oceniają, w końcu zgadzają się dla nas pracować. Trochę się tylko dziwią, że w naszej dzielnicy są głównie domy parterowe, a my chcemy zbudować taki budynek, który będzie miał dwa piętra i strych. Jednak nie wtrącają się w nasze plany i biorą się do roboty. Praca trochę trwa i musimy wykazać się maksimum cierpliwości i wytrwałości. Jednak nie pójdzie to marne, bo po długim czasie nasz dom będzie gotowy. Może tylko w stanie surowym, ale będzie już stał.

Każdy z nas stawiając własny dom musi odpowiedzieć sobie na pytanie, jak powinien wyglądać, aby każdego dnia był powodem do zadowolenia. To pytanie, a właściwie odpowiedź na nie, jest informacją kluczową dla osoby, która ma przygotować dla nas projekt domu.
A o jakich domach marzą dziś Polacy? Między innymi o domkach w stylu szlacheckim. Są to domy parterowe, inspirowane architekturą staropolską. Elementami charakterystycznymi dla tego stylu są między innymi ganki, okiennice oraz niezwykle rozłożyste dachy. Domki bogate w te elementy jednoznacznie nasuwają skojarzenie ze stylem dworkowym, pełnym elegancji i szyku.
Jeśli i Tobie marzy się domek w stylu szlacheckim, wystarczy, że powiesz o tym firmie projektowej. Ona doskonale będzie wiedziała, jaki domek Ci się spodoba i przygotuje projekt idealny dla Ciebie.